пʼятниця, 27 квітня 2018 р.

Національно-патріотичне виховання в школі


Національно-патріотичне виховання в школі – одне із важливих завдань сучасного класного керівника
На думку В. Сухомлинського, патріотичне виховання – «це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, узнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується. Патріотизм як діяльна спрямованість свідомості, волі, почуттів, як єдність думки і діла дуже складно пов’язаний з освіченістю, етичною, естетичною, емоційною культурою, світоглядною стійкістю, творчою працею».
Школа має невичерпні можливості для здійснення громадянського, патріотичного виховання учнів, формування у них відповідних знань, цінностей, моделей поведінки. Вступаючи у численні взаємини в шкільному колективі, дитина навчається вирішувати конфлікти ненасильницькими способами, доходити розуміння з оточуючими за допомогою діалогу, вчиться захищати права людини, зокрема свої права. 
Із цією метою на ШМО класних керівників Віньковецького НВК було ознайомлено класних керівників із матеріалами програми «Організація роботи щодо попередження насилля серед учнів у школі» та «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». Доречно і тут згадати слова В. Сухомлинського про те, що «громадянськiсть – це насамперед вiдповiдальнiсть, обов’язок – та вища сходинка в духовному життi людини, на якiй вона вiддає себе служiнню ідеалові». Саме тому варто наголосити на тому, що національно-патріотичне, вiйськово-патріотичне і громадянське виховання молодi в загальноосвiтнiх навчальних закладах мають зiграти значну роль у вихованні в неï тих основних якостей, які характернi для громадянина Украïни.
Виховання учнів на бойових традиціях старшого покоління є важливою складовою виховної роботи. Під бойовими традиціями розуміються історично складені моральні правила і звичаї, норми поведінки людей, які спонукають їх зразково виконувати свій військовий обов’язок, чесно і добросовісно служити Вітчизні.

Міністерство освіти і науки України рекомендує актуалізувати:
à   організацію збирання та поширення інформації про героїчні вчинки українських військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів у ході російсько-української війни, волонтерів та інших громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України;
à   оновлення експозицій шкільних музеїв, заповідників та кімнат бойової слави, зокрема щодо інформації про учасників АТО та волонтерів з даної території;
à   шефство над родинами учасників ATO, які цього потребують зв’язку з героїчними й водночас драматичними й навіть трагічними подіями останнього часу;
à   формування засобами змісту навчальних предметів якостей особистості, що характеризуються ціннісним ставленням до суспільства, держави, самої себе та інших, природи, праці, мистецтва.
З огляду на це необхідно:
à       виокремити як один з найголовніших напрямів виховної роботи, національно-патріотичне виховання – справу, що за своїм значенням є стратегічним завданням. Не менш важливим є повсякденне виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів - Герба, Прапора, Гімну.
à       виховувати в учнівської молоді національну самосвідомість, налаштованість на осмислення моральних та культурних цінностей, історії, систему вчинків, які мотивуються любов'ю, вірою, волею, усвідомленням відповідальності.
à       системно здійснювати виховання в учнів громадянської позиції; вивчення та популяризацію історії українського козацтва, збереження і пропаганду історико-культурної спадщини українського народу; поліпшення військово-патріотичного виховання молоді, формування готовності до захисту Вітчизни.
à       виховувати повагу та любов до державної мови. Володіння українською мовою та послуговування  нею повинно стати пріоритетними у виховній роботі з дітьми. Мовне середовище повинно впливати на формування учня-громадянина, патріота України.
à       формувати моральні якості особистості, культуру поведінки, виховувати бережливе ставлення до природи, розвивати мотивацію до праці.
Також наш навчальний заклад в особі класних керівників проводить інформаційно-просвітницьку роботу з батьками, спрямовану на формування толерантності, поваги до культури, історії, мови, звичаїв та традицій як українців так і представників різних національностей.
Робота з батьками завжди є нелегкою, потребує від педагогів знань методики роботи з батьками. Питання навчання батьківської громадськості стоїть на порядку денному методичного об’єднання класних керівників уже дуже давно. У наступному навчальному році ми маємо продовжити роботу за даним напрямом виховної діяльності.

середа, 25 квітня 2018 р.

ІКТ на уроках математики

Результат пошуку зображень за запитом "ІКТ на уроках математики"

Стрімкий розвиток інформаційних і комунікативних технологій є одним з факторів, що визначає вектор розвитку світового співтовариства XXI століття. Цивілізація неухильно рухається до побудови інформаційного суспільства, де вирішальну роль грають інформація й наукові знання.Читати далі...

понеділок, 23 квітня 2018 р.

Тиждень природничих наук


      Тиждень природничих наук з 16.04 по 20.04  пройшов, як завжди, насичено та змістовно. Відкриті уроки, конкурси, змагання ерудитів, вікторини, виставки малюнків, плакатів та робіт учнів були цікаві та захоплюючі.
      В наступному році вчителі кафедри природничих наук планують зробити предметний тиждень ще кращим, урізноманітнити його та охопити більшу кількість учнів.


субота, 21 квітня 2018 р.

Педагоги Віньковецького НВК вдосконалюють цифрову культуру

20 квітня 2018 року у Віньковецькому районі відбувся тренінг «Основи використання мультимедійної дошки та інтернет-сервісів у навчальному процесі», у якому взяли участь 23 педагоги. Із Віньковецького НВК  у роботі тренінгу взяли участь Чернюк Наталія Петрівна (заступник директора, вчитель хімії), Бакун Лариса Семенівна (вчитель хімії) та Побережний Василь Сергійович(вчитель інформатики). Заняття проводив методист НМЦ викладання інформатики, ІКТ і ДН, викладач ХОІППО Дрижал Олександр Михайлович.
Учасники тренінгу вдосконалили цифрову компетентність щодо використання мультимедійної дошки в освітньому процесі, навчилися створювати QR коди та працювати з ними. Зацікавили педагогів сучасні сервіси створення пазлів з фото, фотоколажів та хмаринки зі слів. Практично освоїли сервіс КАННОТ для тестування учнів за допомогою мобільних пристроїв.
Навчання було продуктивним, якісним, корисним і цікавим. Учасники тренінгу вдячні Олександру Михайловичу за вмотивований практичний тренінг. Віримо, що набуті вміння та навики педагоги якісно та результативно будуть використовувати в навчальному процесі. Адже знань ніколи не буває багато, а вчитись ніколи не пізно!




понеділок, 16 квітня 2018 р.

Юні поціновувачі театру

    
    Юні поціновувачі театру - це учні Віньковецького НВК. Щоразу, як випадає нагода, ми їдемо дивитись виставу у м. Хмельницький. Сьогодні театр приїхав до нас.       
    Ми з 5 класом гімназії  мали можливість бачити виставу "За двома зайцями". Вистава була просто чудова. Актори грали неперевершено. Глядачі спостерігали задоволено і захопливо. У кінці всі аплодували стоячи. П'єса була настільки цікавою, що ми навіть не помітили, як пройшов час. Цю чудову п'єсу поставили артисти Хмельницького обласного академічного музично- драматичного театру імені М.Старицького. Будемо раді бачити знову цих талановитих людей у  Віньківцях.

пʼятниця, 6 квітня 2018 р.



Нові форми та методи проведення уроків з української мови та літератури»


Сучасна школа повинна насамперед піклуватися про розвиток особистостей. Чи не тому ми часто бачимо світ у чорно-білих кольорах, що в ньому так мало людей, які мають свої думки, переконання?Справді вчитель творить людську душу, розвиває почуття. Ще Аристотель вважав: якщо ми піклуємося лише про розумовий розвиток молодої людини, забуваючи про необхідність розвитку її почуттів, ми йдемо назад, а не в перед.
Наш час – це час змін, зміни відбуваються і в навчально- виховному процесі. Інформатизований світ дуже стрімко змінюється, дедалі важче в ньому орієнтуватися вчителю та звичайному учню, а ще важче творити і виховувати Людину. Постійно замислюєшся над тим, як зробити урок цікавим, сучасним, щоб учні з бажанням ішли в клас, як виховати людину, яка б уміла поєднати свій духовний світ, знання, практику, творчість. ЧИТАТИ ДАЛІ...